מוזיאון השואה של ארה״ב

קופונים לחנויות בארה״ב
שופינג ארה״ב vs ישראל
March 14, 2018
מסיוט לחוויה! לטוס עם ילדים
April 26, 2018
מגדל הפנים במוזיאון השואה בווישינגטון

בלב וושינגטון ממוקם מוזיאון השואה של ארה״ב המשמש כהיכל זיכרון והנצחה ליהודים ולבני לאומים אחרים שנספו בשואה. המוזיאון מכיל תערוכות קבועות ומשתנות עם אוסף עצום של פריטים ומסמכים ומשמש גם כגוף מחקרי מוביל בתחום.

מקומות חשובים במוזיאון:

תערוכה היסטורית

בכניסה למוזיאון כל מבקר מקבל תעודת זהות של אדם מסוים שחי בתקופת השואה עם תמונה וסיפור אישי, וכך מתחיל את המסע לתערוכה המרכזית שנפרשת על פני שלוש קומות. התערוכה סוקרת את ההיסטוריה של השואה תוך הצגת ההיסטוריה הכואבת החל משנת 1933 עם עליית היטלר לשלטון עד שנת 1945, זמן שחרור מחנות הריכוז והקמת מדינת ישראל. המוזיאון מציג את את המאורעות הקשים בצורה מוחשית להחריד תוך שימוש כלל חושי של סרטים, קולות, טקסטים, תמונות ועדויות שהמבקר מרגיש לעומק את מציאות השואה, כמעט, כאילו הוא נוכח בה.

צילום בתערוכה במוזיאון בארה״ב

מגדל הפנים (Tower of Faces)

תערוכה קבועה שנמצאת בתוך מבנה בגובה של שלושה קומות ומוקדש לקהילה היהודית שנרצחה בעיירה אייזיסקס. התערוכה כוללת כ -1,000 צילומים של תצלומים מחיי היהודים בעיר, שנאספו מיותר מ -100 משפחות.. הצילומים בתערוכה זו מתעדים את החיים הדתיים, התרבותיים, הכלכליים והמשפחתיים של הקהילה היהודית שהיו קיימים לפני הכיבוש הגרמני. 

מגדל הפנים במוזיאון השואה בווישינגטון

אוהל יזכור (Hall of Remembrance)  

אולם הנצחה מיוחד לזכר הנספים בשואה שממוקם במבנה המשושה של המוזיאון. זהו חלל מכובד, פשוט ונקי, המיועד לטקסים ציבוריים ולהשתקפות אישית. אור השמש עובר דרך צוהר זכוכית בתקרה והקירות מקיפים להבה נצחית ועליהם שמות של מחנות ריכוז ומוות. המבקרים יכולים להדליק נרות זיכרון, להתחבר לאווירה ולהתייחד עם הקורבנות.

אין ספק, מדובר באחד המוזיאונים הגדולים והמובילים בתחום השואה. אך יש דבר מה נוסף שמייחד את הביקור במוזיאון, דווקא בשל היותו ממוקם בארץ זרה, כאשר אתה בזמן חופשה, במעין ניתוק משגרת החיים, ולראות קהל רב של אנשים לא יהודים הבאים לחזות בתערוכה על אף התוכן הקשה, זו מעין חוויה פנימית שאינה קשורה באופן ישיר למקום, אך מחברת ומעצימה.
מי ייתן ולא נדע עוד צער

מידע שימושי:

אתר המוזיאון:  https://www.ushmm.org/

כתובת: Raoul Wallenberg Place 100, SW Washington, DC 20024-212

חניה: אין חניה מסודרת של המוזיאון, אבל יש חניה בתשלום בסמוך למוזיאון.

שעות פתיחה:  המוזיאון פתוח מידי יום בין השעות 10:00-17:20 (בקיץ שעות הפעילות הם 10:00-18:20). המוזיאון סגור ביום כיפור וב-25.12 (חג המולד).

רכישת כרטיסים: הכניסה למוזיאון בחינם, אך בין החודשים מרץ לאוגוסט לא ניתן להזמין כרטיסים מראש אלא לקבל באותו היום בחינם בקופות המוזיאון וזמן הכניסה משתנה בהתאם לעומס המבקרים, אם אתם מעדיפים להגיע מוכנים ניתן להזמין בבוקר של אותו יום אונליין כרטיס כניסה במחיר של דולר אחד. להזמנת כרטיסים לחצו כאן

// המאמר נכתב ע״י דקלה דאנה //

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

English